سیستان ورزش
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 1460
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر, ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۱
تعداد نظرات: ۰

خاموشی ورزشهای اجباری و خطرناک


خاموشی ورزشهای اجباری و خطرناک همه شما می دانید که پروسه هضم و جذب غذا یک پروسه طولانی مدت است و حداقل چند ساعتی طول می کشد. در این مدت بعلت ورود غذا به معده خونرسانی به اندام های گوارشی بیشتر می شود و اندکی سایر اندام ها با اختلال مواجه می شوند.حال دانش آموز […]

مینیسک

خاموشی ورزشهای اجباری و خطرناک

همه شما می دانید که پروسه هضم و جذب غذا یک پروسه طولانی مدت است و حداقل چند ساعتی طول می کشد. در این مدت بعلت ورود غذا به معده خونرسانی به اندام های گوارشی بیشتر می شود و اندکی سایر اندام ها با اختلال مواجه می شوند.حال دانش آموز ما که صبحانه را میل کرده است هیچ ضرورتی برای یک ورزش صبحگاهی دامنه دار و تنش حرکتی اجباری را ندارند چرا که این ورزش و نرمش ضرر دارد و پرهیز از ضرر نافع خواهد بود.

متاسفانه بعضی از مدیران مدارس تاکید دارند که ورزش صبحگاهی را انجام دهند تا حرف خود را به کرسی بنشانند و ما دبیران ورزش باید از این قضیه به راحتی نگذریم.ورزش ما در صبحگاهی باید در دامنه انعطاف پذیری و بدون ضربه زدن باشد تا تاندونهای حساس بچه ها ضعیف و پاره نشوند. ضمن اینکه بعضی از بچه ها ممکن است صبحانه میل نکرده باشند و ورزش و نرمش صبحگاهی باعث افت قند خون وگیجی دانش آموز می شود و یادگیری او را با اشکال مواجه می کند پس ضرورت دارد تا اطلاع رسانی شود تا ورزش صبحگاهی در مدارس به حرکات کاملا کششی آرام تبدیل شود.

DSC_0606

–در خیلی از مدارس و در جاهای مختلف دیده می شود که دانش آموزی که دیر به کلاس می آید توسط کادر مدرسه مورد تنبیه ورزشی قرار می گیرند و دانش آموز را وادار می کنند که مسیری را به کلاغ پر یا … بپردازند که این کار بسیار نامناسب و ضررهای جسمی زیادی به رباطها و تاندونهای زانو می زند و حتی ممکن است که با ضعیف شدن آنها به آستانه پارگی نزدیک شوند. دانش آموزی که اول صبح بدنش گرم نیست وآمادگی حرکت های سخت را ندارد به اجبار و طبق فرمان مدیر و یا معاونین محترم باید با مشکل بزرگی در آینده روبرو شود و ما دبیران ورزش رسالت عظیمی داریم که باید مانع از وجود چنین مسائلی در آموزشگاههای خود شویم و این ساختار بد شکل گرفته را بتوانیم اصلاح کنیم. لذا ضرورت دارد که اطلاع رسانی کنیم و این ورزش های نامیمون و خطرناک را برای همیشه خاموش کنیم.

سرگروه درس تربیت بدنی

حسینعلی کشته گر


  • رسانه نی زار

    • بخش ورزشی
    • بخش فرهنگی
    • بخش سیاسی