سیستان ورزش
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 1760
تاریخ انتشار : ۷ تیر, ۱۳۹۵ - ۰۴:۲۷
تعداد نظرات: ۰

بسیاری از خیابان ها و کوچه های شهر زابل بعد ۳۷ سال هنوز خاکی هستند!/زابل مکان تفریحی مناسب ندارد


به گزارش سیستان ورزش به نقل از نـــــی زار : نماز جمعه ۴ تیرماه ۱۳۹۵ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا اقامه شد. حجت الاسلام کیخا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان زابل گفت : یکشنبه  ۶ تیر۲۰رمضان المبارک روز جهانى مبارزه با مواد مخدر است ؛ شیوه های مبارزه با […]

به گزارش سیستان ورزش به نقل از نـــــی زار : نماز جمعه ۴ تیرماه ۱۳۹۵ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا اقامه شد. امام-جمعه-زابل-300x200

حجت الاسلام کیخا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان زابل گفت : یکشنبه  ۶ تیر۲۰رمضان المبارک روز جهانى مبارزه با مواد مخدر است ؛ شیوه های مبارزه با مواد مخدر مختلف است ؛یکی از آنها جلوگیری از ورود مواد به جامعه است تمهیداتی انجام شود که به سختی در دسترس جامعه قرار گیرد یا اصلا قرار نگیرد ؛ شیوه دیگر ، برخورد یکپارچه و با برنامه ی با مجرمین توسط دستگاههای ذی ربط ؛ شیوه دیگر رصد برنامه های دشمن است ، علت اینکه دشمن اصرار دارد جوان و جامعه ی ما به مواد مُخدر آلوده شود چیست ؟ اینها را رصد و مهندسی معکوس کنیم نه صرفا با شعار بلکه با اقدام و عمل تا نتیجه دهد؛ یک شیوه دیگر از مبارزه با مواد مخدر جلوگیری از هدر رفتن بودجه های فرهنگی و سعی در استفاده به موقع در محل مناسب است .

وی بیان داشت :شیوه دیگر مبارزه با مواد مخدر توجه به مساجد است ؛ توجه ویژه به طرح حلقه های صالحین که توسط سپاه پاسداران داخل مساجد و پایگاه ها مدیریت می شود ، همه ی مسئولین به همراه سپاه پاسداران همدل و همزبان حرکت کنند و به این حلقه های صالحین توجه ویژه داشته باشند ؛در زمانی که همه ی دشمنان ما یکپارچه و مُتحدانه حرکت می کنند تا ضربه به اسلام بزنند ما هم باید متحدانه حرکت کنیم لذا ما فرصت اختلاف نداریم .

امام جمعه زابل ادامه داد : شیوه دیگر مبارزه با مواد مُخدر توجه ویژه به مقوله ی اشتغال و ازدواج جوانان است ؛ وام اشتغال و ازدواج در اختیار آنان بگذارید ، وقتی که این همه جوان بیکار داریم و صحبت از کمبود اعتبار به میان می آید فیش های حُقوقی نجومی را در بین بعضی از مسئولین دیده می شود این واقعا ذهن را متوجه می کند که این همان نفوذ دُشمن است و به فرمایش رهبر عزیزمان حمله به ارزش هاست ؛ مسئولی که باید به مثل امیر المومنین و ائمه (ع) رفتار کند تا آن فقیری که گرسنه به خواب میرود آنرا درک کند در همچین جاهایی مشاهده می کنیم فیش های حُقوقی آنچنانی دیده می شود و این واقعاً جای تأسف است .

کیخا گفت: یکی از شیوه های مبارزه با مواد مُخدر توجه به ورزش جامعه مخصوصاً نوجوانان و جوانان است که جا دارد از فرمانده سپاه شهرستان زابل به جهت راه اندازی مدرسه ی فوتبال تقدیر و تشکر کنیم .

امام جمعه زابل با تاکید بر نیاز جوانان به تفریح سالم تصریح کرد :

یکی از شیوه های مُبارزه با مواد مُخدر توجه ویژه به تفریحات جامعه است ، تفریحاتی برای خانواده ، جوانان و همه ی افراد جامعه ؛ شهردار مُحترم ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای خوبی که دارید انجام می دهید مانند نهضت آسفالت که امیدواریم سرعتش بیشتر شود و دولت هم کمک کند ؛ خیلی از کوچه ها و خیابان های شهر زابل می بینیم که هنوز بعد از ۳۷ سال هنوز خاکی است  و وقتی زابل مثل یک روستای بزرگ دیده شود این جای تاسف است . ( ازجمله : خیابان هامون غربی یا سیدالشهدا به سمت بهشت مرتضی (ع) و حیدرآباد فتح اله)

وی با اشاره به تصویب ایجاد پارک بانوان گفت: توجه ویژه ای به پارک بانوان دیده شود که خیلی دارد از زمانی که قول داده اید که افتتاح شود می گذرد ، شهر مکان تفریحی مناسب ندارد ، یک پارک جنگلی مناسب ندارد ، خیلی از محلات آن نزدیک به ۳۰ یا ۴۰ سال است که به همان شکل قبلی است و تغییری در آن مشاهده نمی شود ، فضای سبز مناسب با پیشرفت شهر و شهرهای دیگر ما نداریم ، بعد می گوییم که چرا اینقدر معتاد داریم ؟ ما درست کارنکردیم ، ما توجه ویژه به جوانان خودمان نداشته ایم و دشمن زود فهمید و برنامه ریزی کرد و جوان ما را از دست ما دارد می گیرد.

کیخا بیان داشت : برای چندمین بار عرض می کنیم و از گفته و مطالبه خود خسته نمی شویم و امیدواریم که مسئولین محترم قدرت سامع خودشان را افزایش بدهند ، صدا و فریاد ما را بشنوند ، قسمتی از درآمد ماهیانه ۲۰ میلیارد تومانی مرز سیستان را برای آبادانی و پیشرفت ۵ شهرستان منطقه قرار بدهید و  سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان درآمد مرز میلک سیستان برای دولت می باشد آنوقت آزاد راه زابل – زاهدان ۹ سال که روی زمین مانده و دارد به جزوه آثار باستانی تبدیل می شود ، می گویند بودجه نداریم ؛ این بودجه ؛ این عادلانه نیست که سیستانی که اینگونه مشکلات دارد این پول وارد خزانه و در دیگر شهرستان ها هزینه شود؛ راهکارش را هم خودتان پیداکنید.

کیخا با اشاره به نقش رسانه های گفت :رسانه های سیستان توجه کنند و پیگیر مُشکلات مردم باشید ، نکند دچار افکار حزبی بشوید و از مشکلات مردم خود غافل نشوید فلسفه ی وجودی شما پیگیری به مشکلات مردم است ، شما چشم تیز بین و حنجره ی رسای جامعه هستید به وظیفه خودتان عمل کنید ، با مسئولین ارتباط برقرار کنید ، امروزه مشکل نوسانات برق در همه جای سیستان مشاهده میشود با مسئول محترم شرکت توزیع برق جلسه بگیرید که قرار بود جلسه ای با رسانه ها داشته باشند اما نمی دانیم به چه علت این جلسه را برگزار نکردند و به تاخیر می اندازند حرف این مسئول را بشنوید و اگر جایی کم کاریی می شود آنرا مطرح کنید و نگذارید که مسئولین در حاشیه امن خبری قرار بگیرند و مردم شما تحت فشار قرار بگیرند .

حجت الاسلام علی اکبر کیخا بیان داشت :پی گیر میزان پیشرفت کارخانه لاستیک سازی باشید چند درصد پیشرفت کرده ؟ ، ۱۰ تیر روز صنعت و معدن هست فرصت خوبی است برای پیگیری یکسری طرح ها فرصت ها، رسانه ها توجه کنند ، پی گیر معابر باز شده در مرز باشید ، فاز جدید مطالبه ی منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان و درشت کردن تیتر و عنوان آنرا شروع کنید و ان شاالله بیشتر از این در راه اندازی این طرح تاخیر دیده نشود .


  • رسانه نی زار

    • بخش ورزشی
    • بخش فرهنگی
    • بخش سیاسی