سیستان ورزش
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 1763
تاریخ انتشار : ۷ تیر, ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۱
تعداد نظرات: ۰

گزارشی از خیابان هامون غربی (سیدالشهدا)به سمت حیدرآبادفتح اله و بهشت مرتضی(ع)


در دنیای رو به رشد امروزی که بشر فرصت بهره یابی از بسیاری امکانات را داراست. ساکنین خیابان سیدالشهدا ( هامون غربی ) به سمت بهشت مرتضی ( ع ) شهرستان زابل و حیدر آباد فتح اله هنوز هم از تردد در خیابان غیر آسفالت و تحمل گرد و غبار های ناشی از تردد وسایل […]

DSC_0132

در دنیای رو به رشد امروزی که بشر فرصت بهره یابی از بسیاری امکانات را داراست. ساکنین خیابان سیدالشهدا ( هامون غربی ) به سمت بهشت مرتضی ( ع ) شهرستان زابل و حیدر آباد فتح اله هنوز هم از تردد در خیابان غیر آسفالت و تحمل گرد و غبار های ناشی از تردد وسایل نقلیه ی آن رنج می برند .  اهالی ساکن این منطقه و برخی از شهروندان سیستانی با توجه به میزان بسیار بالای تردد در روزهای پنجشنبه و همچنین به سبب جمعیت بالای ساکن در حاشیه ی این خیابان اصلی ، از معضلات بسیار زیادی برخوردار  هستند. 

همچنین فقدان سیستم دفع فاضلاب مطلوب در خیابان اصلی  از سوی دیگر موجب آن شده که زائرین قبور در روزهای پنجشنبه و روزهای تشییع پیکر اموات خود  و همچنین خانوارهای ساکن در این منطقه متحمل نازیبایی های بسیار و گرد و غبار  ناشی از تردد وسایل نقلیه شوند .

DSC_1766

در فصل پاییز و زمستان نیز با توجه به بارش هایی که رحمت و نعمت خدایی است که باید از آن لذت ببریم برای آنها دردسر ساز شده و همیشه با آب گرفتگی این خیابان برای ساکنین و شهروندان عبوری ایجاد مشکل نموده است و اکثر جاههای این خیابان پر از دست انداز و چاله شده است . اهالی این منطقه با مراجعه به شهرداری به آنها گفته شده این خیابان متعلق به شهرداری نیست و به دهیاری مربوط می شود و دهیاری می گوید نصف شمالی خیابان مربوط به دهیاری می باشد و نصف جنوبی آن مربوط به شهرداری می باشد. لذا از تمام مسوولین استان خصوصا استانداری محترم سیستان و بلوچستان ، فرمانداری شهرستان زابل و نیمروز ، شهرداری شهرستان زابل و همچنین از امام جمعه محترم و معزز شهرستان زابل خواهشمندیم تا هر چه سریعتر به وضعیت اصفبار این خیابان و محله حاشیه شهر زابل و از اصلی ترین خیابان های منتهی به بهشت مرتضی (ع) شهرستان زابل رسیدگی نمایند تا چهره این خیابان از زشتی و آلودگی پاک شود و به یکی از افتخارات مسوولین و نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل گردد.

(امام جمعه زابل در سخنان این هفته خود در خطبه های نماز جمعه با تاکید بر نیاز جوانان به تفریح سالم تصریح کرد :

یکی از شیوه های مُبارزه با مواد مُخدر توجه ویژه به تفریحات جامعه است ، تفریحاتی برای خانواده ، جوانان و همه ی افراد جامعه ؛ شهردار مُحترم ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای خوبی که دارید انجام می دهید مانند نهضت آسفالت که امیدواریم سرعتش بیشتر شود و دولت هم کمک کند ؛ خیلی از کوچه ها و خیابان های شهر زابل می بینیم که هنوز بعد از ۳۷ سال هنوز خاکی است  و وقتی زابل مثل یک روستای بزرگ دیده شود این جای تاسف است . ( ازجمله : خیابان هامون غربی یا سیدالشهدا به سمت بهشت مرتضی (ع) و حیدرآباد فتح اله))

با تشکر و سپاس اهالی خیابان هامون غربی ( سیدالشهدا ) و حیدرآبادفتح اله

DSC_0134

DSC_0135


  • رسانه نی زار

    • بخش ورزشی
    • بخش فرهنگی
    • بخش سیاسی