سیستان ورزش
آخرین خبر :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
کد خبر: 333
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد, ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۷
تعداد نظرات: ۱

روز خبرنگار


 بسم الله الرحمن الرحیم خبرنگار کسی است که با اتکا به ذوق و استعداد شخصی، پس از گذرانیدن دورهٔ آموزش تخصصی و همچنین با توجه به مسئولیت اجتماعی که این پیشه بر گردن او می‌گذارد، وظیفه بدست‌آوردن ، آماده‌کردن ، گردآوری و سامان‌دادن اخبار و انتقال آنها را با وسایل ارتباط جمعی (مطبوعات ، رادیو ، تلویزیون و خبرگزاری ) […]

 بسم الله الرحمن الرحیم

خبرنگار کسی است که با اتکا به ذوق و استعداد شخصی، پس از گذرانیدن دورهٔ آموزش تخصصی و همچنین با توجه به مسئولیت اجتماعی که این پیشه بر گردن او می‌گذارد، وظیفه بدست‌آوردن ، آماده‌کردن ، گردآوری و سامان‌دادن اخبار و انتقال آنها را با وسایل ارتباط جمعی (مطبوعات ، رادیو ، تلویزیون و خبرگزاری ) به مخاطبان بر گردن دارد.

92578_634613051067597655_l

برپایهٔ اعلامیه سازمان یونسکو ، خبرنگاران باید کوشش کنند تا اخباری که در اختیار عموم می‌گذارند درست، دقیق و معتبر باشد و در درستی اخباری که به دست می‌آورند ، پژوهش و اندیشه کنند. خبرنگاران نباید حقیقتی را عمداً تحریف یا خراب کنند و نیز هیچ گونه مطلبی را نباید از دید مردم پنهان نگهدارند.

چند سالی است که به مناسبت شهادت مظلومانه محمود صارمی خبرنگار ایرنا در کشور افغانستان به دست گروهک طالبان ، ۱۷ مرداد روز خبرنگار نامیده شده است و در این روز مراسمی برگزار می‌شود.

روز خبرنگار بر اصحاب قلم و اندیشه و فعالان عرصه اطلاع رسانی مبارک باد.

انتشار یافته: ۱
 1. با سلام
  و تبریک روز خبرنگار به همه ی عزیزان خبرنگار و فعالان عرصه ی اطلاع رسانی و اصحاب قلم و اندیشه در ایران و تمام نقاط جهان.
  موفق و پیروز باشید.


 • رسانه نی زار

  • بخش ورزشی
  • بخش فرهنگی
  • بخش سیاسی